Dneškem začíná v Jičíně turistická sezóna. Jak je již zvykem, tak Pochodem Českým rájem, letos už jeho 43. ročníkem. Rytířské divadlo ORDO KROMEN sice mělo svou premiéru na plácku u autobusového nádraží již včera, ale svou přítomností dnes ozvláštní slavnostní zahájení nejen pochodu, ale hlavně celé sezóny. Ta mnoha novotami neoplývá, spíše staví na tradičních a osvědčených hodnotách.

Pořádající Klub českých turistů Jičín přišel se soutěží určenou dětem, která přinese vítězům pěkné ceny. Jen je nutné zúčastnit se pochodu v kostýmu Manky, Cipíska nebo Rumcajse. Účastníci dostanou kupony, které budou vylosovány, a vítěz se bude radovat z dárku. I letos kromě chodců si přijdou na své cyklisté, kteří se vydají až na 75 km dlouhou trasu.

Na sezónu jsou připraveny i osvědčené trasy turistických autobusů. Ty jsou v režii mikroregionu Český ráj a přispívá na ně 31 obcí částkou 700 tisíc korun. Jen Holín se rozhodl finančně akci nepodpořit a jeho výpadek zacelil hoteliér Košíček a majitelky Prachovských skal.

Infocentrum již opět slouží a od května bude mít otevřeno i v neděli. O tom, co zajímavého je pro turisty připraveno, budou informovat tradiční Jičínské výletní noviny. Ševcovna a Valdická brána budou v dubnu otevřeny denně mimo pondělí, od května i v tento den.

Na prvního máje bude připravena v ševcovně dvorková slavnost, na Valdické bráně se opět uskuteční festival Mezi patry, ale i výstavy a další akce. O nich budeme s předstihem informovat. Městský úřad uspořádal k dnešnímu dni tiskovou konferenci, z níž jsme čerpali uvedené informace.