Na črtnáctém ročníku tentokráte jednodenní akce se představilo více jak třicet zařízení z okresu, ale i z okolních regionů. Dopoledne výstavu zhlédli žáci základních škol, odpoledne pak převážně rodiče. Kluky a holky oslovily zajímavé nabídky studia například na České lesnické akademii v Trutnově, Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích, učilišti v Novém Bydžově, soukromé střední škole Mája v Mladé Boleslavi.  Snad největší zájem byl o místní „trvalky“ – Masarykovu obchodní akademii Jičín, odborná učiliště v Nové Pace i Lázních Bělohradě, o Integrovanou střední školu v Nové Pace.

 Školáci získali podrobné informace o studijních a učebních oborech, údaje o přijímacím řízení, ubytování a stravování, s sebou si odnesli informační a propagační materiály.

 Navíc mohli ochutnat uzenářské a cukrářské výrobky, nechat se učesat nebo zkrášlit, zblízka si prohlédnout opeřené dravce a také obdivovat krásné modelky z novopacké školy gastronomie a služeb.

 Martin Gruntorád z deváté třídy jičínské I. ZŠ akci hodnotil takto: „Bylo to dobrý, zaujala mě třeba integrovka v Nové Pace, kam asi půjdu dělat programátora.“

Adam Lisý ze stejné školy počítá s tím, že se přihlásí na integrovanou školu do Nové Paky nebo na škodovácké učiliště v Mladé Boleslavi. „Výstava nám určitě pomohla při rozhodování,“ hodnotí. Pro deváťáky fungovalo v Masarykově divadle i Informační poradanské středisko pro volbu povolání (IPS) Úřadu práce v Jičíně.

„Domníváme se, že při volbě povolání je velice důležitý kontakt rodiče, žáka a zástupce školy, což všechno tato akce splňuje. Navíc z časových a ekonomických důvodů nemohou rodiče s dětmi objíždět všechny školy a zde mají téměř kompletní nabídku,“ vysvětluje kariérový poradce IPS Zdeňka Procházková, která žákům doporučuje, aby se zamýšleli nad svými schopnostmi, nejen představami. „Je důležité mít ambice, ale také výsledky. “