Setkání bylo významné tím, že jsme se sešli bohužel v menším počtu po 65 letech. Naše třída byla otevřena v roce 1946 a začalo nás v ní studovat 39 z různých měst Československé republiky. Nejvíce žáků bylo z Jičína, dále např. z Lomnice nad Popelkou, Nové Paky, Turnova, Hradce Králové, Náchoda, Jaroměře.

Škola byla dvouletá, maturovali jsme v roce 1948 a většina z nás nastoupila do průmyslových podniků, především do Agrostroje v Jičíně.

Nějaké období zde byl ředitelem náš spolužák Miroslav Babák, a vzpomínám si, že starosta třídy Láďa Marha opustil zaměstnání v průmyslu a nějaké období starostoval městu Jaroměř. Další náš spolužák Vláďa Novotný vyměnil zaměstnání za vojenský stejnokroj a po několika povýšeních se stal podplukovníkem Československé armády. Bohužel již nejsou mezi námi. Jejich úmrtí nás nemile překvapilo.

Letos se nás sešlo již jen 11 a přišly s námi i čtyři manželky. Ze 39 absolventů školy nás žije 15. Smutné pro nás bylo, když jsme se od Jirky Táborského dozvěděli, že letošního setkání se nedožil náš spolužák, kamarád Slavoj Jezbera. Nepřítomní byli omluveni. Někteří z nás na sjezd přijeli autem, někoho z nás dovezly manželky. A máme mezi sebou řidiče, který stále v pokročilém věku sedlá závodní motorku. Jsou ale mezi námi také vozíčkáři.

Setkání pro nás pro všechny bylo jako vždy nesmírně příjemné. Stále bylo o čem povídat, hlavně již jen vzpomínat na kantory a spolužáky, kteří už nežijí.
Veškerou agendu vede Jirka Táborský, písemností za 65 let je přemnoho, a tak musel požádat svoji manželku, aby mu s tím pomohla. Naším vedoucím je Vláďa Staněk, který chce čestnou funkci položit. Máme si vybrat již někoho mladšího. Všichni jsme více než osmdesátiletí až šestaosmdesátiletí, a tak jsme jeho vyjádření brali jako žert.

Příští naše setkání se plánuje opět v Jičíně, a to v září roku 2012. Všichni se na něj těšíme.
Otto Singer