„Na celou akci si vezmeme úvěr. Jeho přijetí zastupitelé schválili, v červnu by měli hlasovat o konkrétní nabídce,“ řekl místostarosta Richard Koníř. Případné rychlejší splácení desetimilionového dluhu chce město zajistit například prodejem některých nemovitostí.

Pracovnice pro komunikaci s veřejností Adéla Rulfová Deníku navíc potvrdila, že Jičín by neměl mít problém plnit splátky a je seriózním partnerem, který má šanci na získání výhodnějších úroků.

Mezi opozičními zastupiteli se ale objevily pochybnosti o takovém postupu. „Nepřipadá mi správné, že se losem mohou vyřadit firmy, které by stadion postavily třeba lépe a za přijatelnou cenu,“ řekl jeden z nich, Jiří Vitvar. Podle něj bylo zároveň nevhodné dát zástupcům města ke schválení přijetí úvěru bez důležitých podkladů, které by mohli před rozhodnutím v takovém kroku prostudovat.

Losování ve výběrovém řízení je zákonná metoda, kterou se náhodně zvolí užší okruh zájemců z velkého počtu uchazečů. V opačném případě hrozí protahování množstvím odvolání. „Rádi bychom začali stavbu ještě letos a s minimem komplikací,“ dodal místostarosta.