Návštěvníci měli možnost podívat se, jaký je běžný den klientů, prohlédnout si dílny, kde pracují, a zakoupit jejich výrobky.

 Po vkročení do zařízení jsme se ocitli v jedné z místností, která nás na první pohled ihned zaujala. Obdivovali jsme ručně vyrobené svíčky, adventní věnce, z hlíny vypálené hrníčky, květináče, předměty s vánočními motivy a další.

 Ředitel stacionáře Jiří Jílek se nám se vstřícností věnoval, seznámil nás s historií Kamaráda a provedl všemi pokoji.

 Občanské sdružení (OS) rodičů a přátel mentálně postižených bylo založeno na podnět rodičů dětí, které ukončily základní školní docházku. V roce 2004 OS založilo denní stacionář Kamarád, jehož činnost byla s devíti klienty zahájena o rok později v malých pronajatých prostorech na rohu ulic Přátelství a Hofmanovy. Od začátku roku 2010 přesídlil do budovy ve Vrchlického ulici.

 Průměrný věk hendikepovaných klientů je 26 let, každý den jich přichází okolo 17. Ve stacionáři nacvičují běžné činnosti jako je praní, žehlení, vaření, dále pak myjí a utírají nádobí nebo servírují jídlo. Každé úterý a středu upečou ke svačině koláč či netynku. Pokud někoho baví ruční práce, vyšívá, maluje, v dílnách vytváří výrobky z hlíny a další činnosti.

Každý dělá, co ho baví. Kromě toho mládežníci navštěvují různé festivaly, divadla, kina, pravidelně chodí na procházky a na nákupy, jezdí na výlety, sportují v tělocvičně 3. ZŠ, jezdí na koni… Klienty mají na starosti čtyři sociální pracovnice a tři dobrovolnice.