V minulém roce požádala ředitelka Mateřské školy J. Š. Kubína Monika Vitvarová městský úřad o prostředky na rekonstrukci střechy, která je v havarijním stavu, a při té příležitosti se zmínila o nápadu vybudovat nad stávajícím objektem nástavbu s jednou třídou.

 „Do rozpočtu na letošní rok jsme zahrnuli i částku ve výši 5,2 milionu korun na vybudování jedné třídy pro 28 dětí, opravu střechy a rekonstrukci stravovacího zařízení ve školce na Letné ,“ sdělil nám starosta Martin Puš.

Výběrové řízení

Radnice zadala společnosti Atelier 11 Hradec Králové, která vyhrála výběrové řízení, zpracovat do konce února projektovou dokumentaci. V průběhu března město vypíše konkurz na dodavatele stavebních prací.

 „Doufám, že výběrové řízení cenu ještě sníží, a za zbývající finance provedeme další nutné úpravy v objektu,“ dodává starosta Jičína. Podle Moniky Vitvarové začnou řemeslníci budovat novou třídu zhruba v květnu, pokud tedy všechno půjde podle plánu.

 „Otevřít bychom ji chtěli v září. Přednostně přijmeme děti z Jičína, a pokud se škola nezaplní, i další z vesnic.“ řekla ředitelka zařízení.

 Kromě Mateřské školy J. Š. Kubína se v letošním roce plánovala i výstavba objektu na Větrově, ale v rozpočtu na rok 2012 je vyhrazena pouze částka jeden milion korun na zhotovení projektové dokumentace. „Netroufám si odpovědět, kolik míst ve školkách chybí, protože čísla se stále mění. Samozřejmě víme, že dětí je více než kapacita zařízení,“ řekl starosta M. Puš.

 Pro zajímavost uvádíme: letošních zápisů na jičínských školách se podle registru obyvatel mělo zúčastnit 165 budoucích prvňáčků, nakonec jich přišlo 294.