Ředitelka Monika Vitvarová požádala městský úřad o prostředky na rekonstrukci střechy, která je v havarijním stavu, a při té příležitosti se zmínila o nápadu vybudovat nástavbu nad stávajícím objektem s jednou třídou. Zatím není přesně stanovena cena rekonstrukce a ani nemůže, protože město schvaluje rozpočet na příští rok až na konci roku.

Od toho se bude odvíjet celková částka. „Všechny dokumenty zatím nejsou schváleny k realizaci. Projekt je na začátku, ale vše nasvědčuje tomu, že pokud nám budou přiděleny finanční prostředky, tak se uskuteční. Já v to pevně věřím. Také netuším, zda městský úřad zaplatí jen hrubou stavbu nové třídy, a zda zbytek, tedy dovybavení interiéru, budeme hradit z našeho rozpočtu. Nyní pracuji na plánu finančních požadavků pro naši školu na příští rok,“ řekla ředitelka.

Konkurz na stavbu třídy vyhrála hradecká firma, která nyní jedná s Miroslavem Kazdou, Věrou Horákovou a Monikou Vitvarovou o přesné podobě projektu. Nová třída by se měla otevřít v září. Kromě jičínských dětiček, kterým se dává v umístění přednost, budou mít šanci do školičky chodit i holčičky a kluci z okolí. (pav)