„V rozpočtu města je plánováno s částkou 700 tisíc korun na Nové Město a zhruba milion korun na sídliště Husova. Momentálně se nedá s jistotou říci, kolik to přesně bude stát,“ řekl vedoucí odboru investiční výstavby a údržby města Jan Zachoval s tím, že se dokončuje to, co se nestihlo minulý rok.

Na obou sídlištích se jedná o sadové úpravy, lavičky, realizaci odpočinkových míst a úpravu povrchů. „Na Novém Městě se začalo zelení a lavičkami,“ vysvětlil Jan Strašík z investičního odboru.

„Na sídlišti Husova se začne pracovat v pondělí na komunikacích, sadových úpravách a také přístřešcích,“ uvedl Jakub Šmíd z investičního odboru.
Tím ale opravy mezi jičínskými panelovými domy nekončí. Hotova bude druhá etapa a několik dalších teprve přijde na řadu. Je třeba opravit další povrchy, vytvořit nová parkovací místa a podobně.

V loňském roce se podařilo získat z dotace na tyto akce 7,7 milionu korun z potřebných 15 milionů. I v letošním roce bude radnice žádat o finanční injekci z Fondu podpory regenerace panelových sídlišť ministerstva pro místní rozvoj.