Zájem je dán počtem žádanek od hygieny a obvodních lékařů. V současnosti se čeká na testování přibližně dva až tři dny. Od středy se navíc rozšiřuje pracovní doba odběrového stanu COVID-19 pro objednané pacienty od 7.30 do 15.30. Bez online rezervace a žádanky od hygieny nebo praktického lékaře není odběr možný.

Stojí tu lidé ve frontách?
Ano. Je to dáno enormním nárůstem požadavků v posledních dnech. Určité zdržení rovněž způsobuje kolaps systému UZIS, který v posledních dnech několikrát nastal. Lidé se přihlašují k odběru na našich webových stránkách.

A ještě k ambulancím, je nějak omezen jejich provoz, doporučujete pacientům, aby jejich návštěvu pokud to jde nyní odložili?
Zatím ne, ambulance fungují v běžném režimu.

V areálu nemocnice se dokončuje stavba nové vrátnice a lékárny? Kdy dojde k předání díla?
Někdy začátkem příštího roku. Jedna věc je stavba, druhá inventář. Čekáme, až kraj vypíše na vybavení obou provozů výběrové řízení.

Ředitel závěrem připomíná, že nemocnice vytváří databázi dobrovolníků, která bude připravena v případě nouze pomoci provozu v Oblastní nemocnici Jičín a Nový Bydžov.

Chtěl bych požádat naše spoluobčany, aby nám vzhledem k současné situaci v nemocnici pomohli podle své zdravotní i nezdravotní kvalifikace a svých možností jak s ošetřovatelskou péčí, tak s pomocnými pracemi, úklidem a podobně. V případě zájmu o práci v nemocnici prosím pište na e-mailovou adresu dobrovolnici@nemjc.cz nebo volejte na telefon 493 582 581.