„Je to odměna za dlouhodobou péči i promyšlenost regenerace památkových částí do budoucna. Jičín se o cenu zasloužil mnoha skutky. Jako příklad můžeme uvést předláždění náměstí, opravu parku, kašny a sloupu, střechy, ochozu i schodiště Valdické brány, synagogy, komunikací v historickém centru a další,“ vysvětlil místostarosta Richard Koníř.

Do památkově chráněných míst v Jičíně putují každoročně desítky milionů korun. Městu se v loňském roce podařilo předláždit historické náměstí a začala celková rekonstrukce zámecké zahrady – parku. To vše díky dotacím z Programu regenerace městských památkových rezervací a zón. I získaných sto tisíc za chvályhodnou péči půjde do obnovy památkové rezervace

Cenu převzal z rukou ministra kultury Václava Riedlbaucha místostarosta Richard Koníř, a to v úterý ve Španělském sále Pražského hradu.
„Zástupci významných institucí chtějí tímto aktem zejména zviditelnit potřebu chránit naše historické dědictví i poděkovat všem, kteří o něj pečují,“ uvedla pracovnice úřadu pro komunikaci s veřejností Adéla Rulfová.