I když nebyla velká zasedací síň plná, přišlo občanů dost, a hlavně se ptali. Sice se vznesenými dotazy upozadili téma, ale ukázalo se, že taková setkání jsou prospěšná pro obě strany, protože představitelé města se přímo od obyvatel dozvěděli mnohé věci, které je trápí a potřebovaly by řešit.

Na druhou stranu se účastníci besedy seznámili s problémy, které není v silách radnice vyřešit. To je například otázka dávno avizovaného vybudování kruhové křižovatky na Letné, kterou hradí kraj a z jehož aktuálních plánů akce vypadla.

Do této kategorie patří i stížnost na tvořící se dlouhé kolony aut při spadlých závorách na železničním přejezdu u sv. Václava. Tam jde o záležitost zcela v kompetenci Českých drah. Na druhou stranu o stížnosti na nežádoucí nárůst provozu v ulicích Denisově a Lošťákově vedení radnice nevědělo, a bylo přislíbeno, že strážníci budou provoz monitorovat a podle toho budou situaci řešit, například dopravním značením. V ulici Přátelství na Novém Městě dojde k úpravám. Ne vše se opět podaří, protože v zeleném pruhu je uložen kabel silového vedení elektrického proudu a majitel nemá na přeložení finance.

Příštím tématem v pondělí 6. dubna budou Technické služby a městská policie.