Právě komunikace a zprůhlednění činnosti města bylo tématem pondělního odpoledne.

 Co pro otevřené vztahy vedení města dělá? Pořádá tiskové konference s novináři a schází se pravidelně s obyvateli Jičína. ,,Po komunálních volbách se snažíme o ještě větší zefektivnění. Zveřejňujeme nejen usnesení zastupitelstva, ale zápisy z rady, a dokonce i komisí a výborů,“ vyjmenovává místostarosta Tomáš Frýba. Radnice dále pracuje na tom, aby místní věděli, kolik má Jičín finančních prostředků a kolik jich padne na kterou investiční akci.

Jedním z kroků jsou i práce na nových webových stránkách města. Místostarosta Tomáš Frýba přiznal, že současná prezentace Jičína na internetu není zrovna nejideálnější. V prvé řadě jde o nejednotnost - na webu se vyskytuje několik stránek města (jicin.cz, jicin.org, mujicin.cz). Nové webovky by neměly být jen úřední deskou, ale měly by obsahovat informace i pro návštěvníky. ,,Neměli bychom být jen otevřená radnice, ale i otevřené město,“ podotýká starosta Martin Puš.

 Následné dotazy přítomných občanů poté byly spíše směřovány do jiných oblastí. Starší paní si například stěžovala, že v Jičíně není žádné pořádné vyžití pro důchodce, ti prý musí jezdit za zábavou do okolních obcí. Po vedení města chtěla, zda by pro seniory nemohlo něco zorganizovat. Vedoucí městského úřadu Peter Bareš jí lehce odpověděl: ,,Vezměte svoje kamarády a známé a zkuste něco vymyslet sami, můžete vytvořit klub důchodců, záleží jen na vaší iniciativě.“