Jednotlivé strany mezi sebou zahájily jednání a snažily se nalézt nejvhodnější řešení pro obyvatele Jičína. Během víkendu uzavřely dohodu TOP 09, Volba pro město, Volba pro Jičín a Věci veřejné. Seskupení se nazývá Změna pro Jičín. Tato opozice informovala na začátku týdne starostu Martina Puše (ODS) a zástupce ČSSD o svém založení a předala jim písemné požadavky, které hodlají prosadit. V radě města by Změna pro Jičín ráda získala pět křesel, post starosty a místostarosty nabízí ODS a ČSSD. Také preferuje uzavření velké koalice, ale rozhodně nechtějí spolupracovat s KSČM. S ODS a ČSSD se sejdou dnes.

Josef Dvořák (ČSSD) k tomu uvedl: „Do současné doby jsme neobdrželi písemnou výpověď stávající koaliční smlouvy ze strany TOP 09. Dohodu politických subjektů s názvem Změna pro Jičín považujeme jen za nabídku, avšak z hlediska uspořádání vedení města pro nás není přijatelná.“

Svůj názor k celé situaci sdělil i místostarosta Miloslav Kůta (ODS): „Podle mě opozice zapomněla, kdo vyhrál volby. Za sebe mohu říct, že je pro mě nepředstavitelné přenechat jí v radě města pět křesel.“

Poslední volby vyhrála ODS, která má v zastupitelstvu šest členů, ČSSD získala čtyři křesla, Volbu pro město zastupují tři osoby a TOP 09, Věci veřejné, KSČM a Sdružení pro Jičín dostaly po dvou mandátech.

Na webových stránkách Jičínského deníku mají čtenáři možnost hlasovat v anketě „Koho byste rádi viděli za starostu Jičína“. První místo zatím obsadil Petr Hamáček (ZPJ), o druhé se dělí Petr Kebus (KSČM) a Jiří Liška (ODS) a na třetím postu je Miloš Starý (ODS). Zda se změní vedení města, a pokud ano, kdo zaujme nynější posty, se dozvíme koncem února na zasedání zastupitelstva.⋌ (pav)