Diskutované personální a procesní audity městských organizací má znovu na stole radniční koalice ODS, ČSSD a TOP 09.

 Rozhodnutí v otázce, ve které nepanuje shoda, přesouvala dosud do doby, než budou známy podmínky a cenové požadavky.

 Ty už předložily tři auditorské společnosti, takže další odklady musí vystřídat jasná stanoviska.

 TOP 09 požaduje co nejrychlejší provedení auditů, které by měly jasně deklarovat, zda městské organizace hospodaří efektivně a zaměstnanci jsou pracovně vytíženi, podmiňuje tím i další setrvání v trojkoalici.

 ODS a ČSSD nejsou velkými zastánci auditů, nejsou totiž přesvědčeni o jejich přínosu. Nabídky auditorských firem radní posoudí 25. května na pravidelném jednání, kterému bude ještě předcházet schůzka zástupců vládnoucích politických stran. Audity jsou totiž součástí koaliční dohody.

Za provedení procesních a personálních auditů požadují firmy 60 až 800 tisíc korun v případě Technických služeb a 60 až 450 tisíc u Sportovních zařízení města Jičína.

Cenová nabídka by neměla být pouze jediným z rozhodujících kritérií, vliv bude mít i rozsah služeb a reference.

„Výsledky auditů mě zajímají i z pohledu dlouhodobého řízení našich příspěvkových organizací, je třeba ale zvážit, za jakou cenu tyto informace získáme,“ říká starosta Martin Puš za ODS.

 Podle místostarosty Tomáše Frýby by s ohledem na nákladnost auditů v době, kdy radnice požaduje po všech organizacích maximální úsporu, byla TOP 09 ochotná jednat o tom, že radnice zadá na zkoušku audit pouze jeden. „Trvat ale budeme na tom, aby šlo o Technické služby, je to největší organizace, kde čekáme, že lze nejvíce ušetřit. Náklady ve výši zhruba 500 tísíc korun se tak městu vyplatí. Pokud Technické služby projdou auditem, získají i větší důvěru veřejnosti,“ dodal T. Frýba. Iva Prýmková