Hned v úvodu si posteskli, že při založení organizace jich bylo 125, nyní se číslo ztenčilo na čtyřiačtyřicet. Přítomní, postiženi minulým režimem za politické delikty nasazením do pracovních táborů, byli v krátkosti seznámeni s celoroční prací výboru.

 Zabývali se korespondencí s ministerstvem vnitra ve věci žádosti o poskytnutí příspěvku ke zmírnění křivd, způsobených komunistickým režimem.

Jak uvedl Vladimír Móro, nikomu nebylo vyhověno a jednání s ministerstvem vnitra nadále pokračují. „Nevěřte tomu, že nám stát uvolní nějaké prostředky,“ říká jeden z přítomných. Vladimír Móro k tomu podotýká: „Tak ať nám to řeknou na rovinu. Víme, že situace ve státě není dobrá, ale nechápeme způsob jednání, kdy nám nikdo přímo nevysvětlí, z jakých důvodů nemůžeme peníze dostat. Vysvětlení, že ministerstvo vnitra se necítí být kompetentní, považujeme za neférové jednání. “

Konstatuje, že členové klubu se často zúčastňují besed ve školách. Zdůrazňuje, že o tom, co se dělo v padesátých letech, bohužel mnohdy nevědí nic nejen děti, ale i někteří dospělí.

Výbor všem členům připomíná, že majitelé průkazky mají volné jízdné v autobusech, možnost obrátit se při vážných zdravotních problémech na odborníky v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, a pro informace se mohou každou první středu v měsíci na jičínské faře obrátiti na výbor PTP.