Skupina sedmnácti mladých osob s transparentem s nápisem Společně proti komunismu (a anglicky Dobrou noc - levice) se vydala z centra města do lipové aleje. Šlo o neohlášenou demonstraci, přesto na místě zasahovali policisté a umožnili skupině vstup pouze na hranice pozemku, který mají komunisté na tuto akci pronajatý.

Skupina postávala s transparentem a prapory na chodníku, občas provolávala hesla - zvláště při některých projevech a reprodukované hudbě revolučních písní. Po více než hodině pokojně odešla, opět za doprovodu policistů.

Aktualizováno:
Sedmnáct mladých lidí s transparentem „Společně proti komunismu“ se sdružilo na kraji lipové aleje a společně pod černo–bílo–červenými prapory šli na místo prvomájové manifestace levicových organizací Jičínska. Policie, která o akci věděla, v několikanásobné početní převaze skupinu doprovázela a starala se o udržení veřejného pořádku.

Demonstranti Deníku uvedli, že jde o spontánní akci svobodné mládeže z východních Čech. Hlavní hesla, která zněla z jejich úst byla „Stop komunismu, radikálně, sociálně a nacionálně“. Akci levicových organizací sporadicky narušovali výzvou „Odchod, odejděte!“

Organizátoři povolené levicové manifestace byli o záměru radikálů včas policií informováni s žádostí, aby se účastníci zdrželi jakýchkoliv akcí, které by mohly vyprovokovat střet. Díky této preventivní domluvě obě manifestace skončily v klidu. Radikálové se pak za doprovodu policejních vozů vrátili zpět na Valdštejnovo náměstí a zde se rozešli.

Akce nijak nenarušila ani bohatý program připravený Kulturními zařízeními města Jičína k oslavě prvního máje.

Přinášíme z akce bohatou fotogalerii, připojena jsou rovněž videa z akce.

Fotogalerie byla aktualizována o snímky německého fotografa Uweho Titschera, s jeho laskavým svolením.