Někdo První máj oslavil polibky pod třešní či jakýmkoliv stromem, který ještě nestačil odkvést, někdo dospával opici po náročném čarodějnickém večeru a někdo se vypravil do Jičína na den plný zábavy, her, hudby a veselí.

 V programu Jičínské májové neděle se představily různé organizace včetně skautů, APROPa, K – Klubu, taneční skupiny Jičíňáček a dalších. Navštívit jste mohli výstavy, divadlo, koncerty, filmové představení.

 ,,Tuto akci spolu s městem pořádáme již posedmé. Její princip spočívá v dobrovolné prezentaci místních i okolních spolků. Chceme, aby celý den působil uvolněně a byl tak opakem dřívějších nucených oslav Prvního máje. Letos je program kvůli omezenému rozpočtu skromnější, přesto doufáme, že i do Jičína zavítá mnoho lidí, každoročně se zúčastní okolo dvou až tří tisíc návštěvníků,“ sdělil Deníku ředitel Kulturního zařízení města Jičín Pavel Nožička.

 Davy diváků přilákaly jičínští hasiči, kteří vystavovali požární techniku a předvedli se také v akci.

Pionýři na náměstí. Tak zněl jeden z bodů programu. Kdo by si myslel, že sem napochoduje třicet dětí v červených šátcích, mýlil by se. Spanilou jízdu zde totiž předvedli členové Jawa Beer Clubu na svých strojích. Na arkádovém nádvoří jičínského zámku se konala také zajímavá výstavka s informacemi o sdruženích, spolcích a organizacích z Jičínska.

 ,,Přijeli jsme do Jičína náhodou, informace jsme našli na internetu, půjdeme se podívat na navlékání korálků do parku,“ říká Marta Suchá z Mladé Boleslavi.

 První květen je také den práce, na tento svátek vzpomněla levice svým programem v lipové aleji.

 Naopak ČSSD dne využila k výzvě k podepsání petice proti vládním reformám.