Plovárna neusnula zimním spánkem a i během studených měsíců panoval v areálu stavební ruch. Dokončovala se protihluková bariéra, která má ochránit obyvatele okolních domů. Samotné návštěvníky ale mnohem víc zaujme novinka, jíž je wi-fi připojení. Surfovat po internetu můžete na celém území koupaliště. Heslo nepotřebujete, síť je volně přístupná, a to vždy v průběhu otevírací doby.

Největší počet příchozích v jednom dni letos přesáhl dva tisíce. Slunné dny minulého týdne tak úspěšné nebyly, to si své tělo přišla smočit jen necelá tisícovka plavců. „Když je pěkně, tak je to paráda. Všechno závisí na počasí," připomíná známou pravdu správce koupaliště Miroslav Petržilka. „Minulá sezóna byla extrémně špatná. Teplých dnů bylo jen asi dvanáct, z toho skutečně koupacích zhruba šest," lituje vrtochů loňského počasí správce a dodává: „Letos vyšel pěkně začátek léta."

Nečekaný host
Titul nejkurióznějšího návštěvníka tohoto roku si bezesporu odnáší kajmanka dravá. Želva úctyhodných rozměrů brázdila trávník jako úplně první ze všech. „Objevila se zde ještě před zahájením sezóny. Vylezla tady vedle z náhonu a pěkně kousala. Nakonec si ji odvezli městští policisté," líčí okolnosti Miroslav Petržilka.

Na bezpečnost v areálu dohlíží plavčíci. Jejich počet se mění podle návštěvnosti, když je vysoká, hlídkují zde až čtyři strážci. Jak Miroslav Petržilka připomněl, letos naštěstí zatím nikoho zachraňovat nemuseli. I tak je ale práce plavčíka pořádná fuška. „Plavci nedodržují pravidla. Skáčou tam, kde nesmí, jezdí po skluzavkách po hlavě či ve skupinách," informuje správce. „Je to náročné. I když jsme tu třeba ve třech, není to jednoduché. Lidé se nechovají tak, jak by měli," potvrzuje jeho slova plavčice Romana Zikmundová.

Voda do bazénu se napouští z vodovodního řadu. Aby nebyla moc studená, přichází na pomoc solární ohřev. „Ten je schopen zvednout teplotu až o tři stupně," pokračuje ve výčtu informací Miroslav Petržilka.

Celodenní vlezné:
Děti do 6 let⋌zdarma
Děti 6-15 let, studenti do 26 let, dospělí nad 60 let⋌60 Kč
Dospělí⋌90 Kč
Držitel ZTP/P⋌zdarma
Doprovod ZTP/P⋌60 Kč
Rodinné – 2 dospělí⋌plné
+ 1. dítě do 15 let⋌plné
+ další dítě do 15 let⋌zdarma

Areál je vybaven tobogánem o délce téměř 69 metrů, rodinnou a širokou skluzavkou, brouzdalištěm pro děti a relaxačním bazénem. Sportovní nadšenci ocení víceúčelové hřiště či plážový kurt, poklidnější návštěvníci si zahrají petanque nebo vyjedou na lodičce. „Je to tu naprosto super! Čistota vody je úžasná a nejlepší z atrakcí je asi tobogán. Jsem tu poprvé, ale moc se mi tu líbí," vyjadřuje své nadšení Karel Čejka, který do Jičína dorazil s táborem.  Šárka Jebavá