Pod jednou střechou tak bude působit Pedagogicko-psychologická poradna, Speciální pedagogické centrum, Občanské poradenské středisko, Péče o duševní zdraví, Tyflocentrum a Oblastní charita Jičín. Poskytovat budou nejen poradenství, ale i volnočasové, výchovně vzdělávací a environmentální akce pro občany. V plánu je také pořádání společných kulturních a společenských aktivit. „V přízemí zrekonstruovaného objektu bude rovněž informační kancelář firmy BusLine," doplňuje mluvčí města Jan Jireš.

Cena rekonstrukce je přibližně 50 milionů korun bez DPH, záměr však bude podpořen dotacemi ve výši zhruba 35 milionů. Nyní je již prakticky kompletně zhotoven vnější plášť a práce probíhají zejména v interiéru. Budova bude zateplená, energeticky úsporná, a bude samozřejmě bezbariérová. „Těším se z toho, že další budova, která vypadala velmi ošklivě a jejíž využití skomíralo, bude naplněna životem a sloužit občanům Jičína. Všechny sociální služby a poradny konečně získají důstojné prostory, které odpovídají jejich potřebám. Budova bude kompletně pronajata a nezbyde v ní žádný nevyužitý prostor,“ nechal se slyšet místostarosta Petr Hamáček.

Původní objekt je znám jako předrevoluční sídlo KSČ a následně VZP. Sestával se ze západního traktu, kde nyní sídlí Česká spořitelna, spojovacího krčku, který nyní využívá soukromá lékárna, a hlavního čtyřpodlažního objektu. Město Jičín budovu koupilo v roce 2007, a to především kvůli obavám, aby se nestala místem hazardu či ubytovnou. Pro její zhoršující se technický stav byla budova využívána méně a méně, i přes svou strategickou polohu na autobusovém nádraží a blízko centra města. Před ukončením nájmu z důvodu rekonstrukce byl objekt pronajat sotva z poloviny, okna nešla otevírat, budově citelně chyběl výtah a celkově budova technicky neodpovídala svému využití. Mnozí ji mají spojenou s ordinacemi lékařů či s informační kanceláří firmy BusLine, která byla posledním nájemcem prostor před začátkem rekonstrukce.