Díky nově schválené směrnici budou od června všechny nové dohody k dispozici přes webové stránky města na portále GIS. Staré smlouvy radnice zpětně nezveřejní. V budoucnu plánuje stejné opatření také pro příspěvkové organizace, tedy základní a mateřské školy, technické služby, kulturní a sportovní zařízení, K – Klub, knihovnu, správu nemovitostí a sociální služby. Schválení směrnice bylo jedním ze stěžejních bodů koalice ANO 2011, Sdružení pro Jičín, ČSSD, Volby pro město a TOP 09.

Smlouvy bude možné najít na adrese gis.mujicin.cz/gis/verejné smlouvy. Na samotných webových stránkách radnice www.mujicin.cz se objeví odkaz.
Skutečnost je ale trochu jiná – řada dohod zveřejňována nebude. Směrnici nepodléhají smlouvy pracovní a dále ty, u nichž jedna ze stran chrání obchodní nebo bankovní tajemství či autorská práva.

Vyňaty budou také smlouvy, které slouží k zajištění bezpečnosti, majetku a ochrany informací, a ty, u nichž by zpřístupnění ohrozilo jejich účel, co obsahují řadu soukromých údajů o osobách, nebo co se týkají sociální oblasti nebo výkupu pozemků pro přeložku II/286. Výjimek je tedy celá řada.