Odboráři žádali v závěru loňského roku desetiprocentní růst platů zdravotníků, a to od ledna 2012. Ministr zdravotnictví Leoš Heger trvá na svém původním návrhu, a to, aby se od ledna zvýšily platy o 6,25 procenta. Dalšího navýšení mezd o 3,75 procenta se mají doktoři dočkat podle ekonomické situace až během roku. Zda a o kolik se platy zdravotníkům navýší, o tom se přesvědčí až na lednové výplatní pásce.

Ředitelka jičínské nemocnice Dana Kracíková nám k financování zdravotnického personálu řekla:

„Nechystáme se, že bychom navyšovali mzdy, neboť zatím nevíme, o kolik nám pojišťovny zvýší zálohy na rok 2012. Základním předpokladem pro to, aby mohly mzdy růst, musí být dostatečné finanční zdroje . Takže pokud nebudeme mít jisté, s kolika penězi budeme hospodařit, tak mzdy neporostou. V lednu se určitě k tomuto kroku nechystáme,“ vysvětluje Kracíková a dodává:

„Není to o tom, že bychom nechtěli slib pana ministra splnit, ale vše souvisí s novou úhradovou vyhláškou, z níž vyplývá, že nemocnice bude mít tolik peněz podle toho, kolik k nám přijde pacientů, s jakým onemocněním, jaké budou vyžadovat zákroky, což nelze přesně odhadnout.

Ředitelka Dana Kracíková dále k navýšení mezd zdravotnického personálu v oblastní nemocnici říká: „Já bych považovala za správnější, kdybychom zvýšení mezd řešili finanční odměnou podle skutečných výnosů od zdravotních pojišťoven. “