Příčinou úmrtí bylo srdeční selhání při oboustranném zápalu plic s podezřením, že zápal plic vyvolal virus prasečí chřipky, jenž byl také prokázán. Mladá žena se domnívá, že lékaři pochybili při péči o jejího jednatřicetiletého partnera.

 Kriminální služba zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci.

Ředitelka nemocnice Dana Kracíková tvrdila, že nemocnice nepochybila a že pacientovi byla poskytnuta adekvátní péče. Postup lékařů přezkoumal odborník, který neshledal pochybení.

Tisková mluvčí policie Hana Klečalová nám nyní sdělila, že policejní komisař odložil podezření ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci, ke kterému mělo dojít 30. listopadu 2009 v Oblastní nemocnici v Jičíně, kde měl z důvodu nedostatečného poskytnutí lékařské péče zemřít na jednom z oddělení jednatřicetiletý muž.

Z výsledků vyšetřování vyplynulo, že ze strany lékařů a dalšího zdravotnického personálu Oblastní nemocnice v Jičíně nedošlo k zanedbání péče, a proto byl případ odložen. Manželka zemřelého pacienta Deníku sdělila svůj názor.

„Obdržela jsem z rukou policie znalecký posudek, ve kterém je uvedeno, že nemocnice v Jičíně udělala v rámci svých možností maximum.“ Mladá žena nicméně doporučuje všem, kteří se ocitnou v podobné situaci, kdy někdo z rodiny vážně onemocní, aby bojovali o umístění pacienta na specializované oddělení. Domnívá se, že kdyby byl její muž léčen na specializovaném pracovišti, vše mohlo dopadnout jinak.