Již při letmém pohledu na výsledkovou listinu zjišťujeme vynikající výsledky základních škol Kopidlna a Ostroměře. Na chvostu zůstali soutěžící z 1. základní školy v Jičíně.

Je zjevné, že venkovské školy své žáky pro psaní na PC připravily mnohem lépe než například Jičín. Na prvních šesti pozicích se umístili žáci z Kopidlna, následováni Darjou Mádlovou z Ostroměře.

V kategorii středoškolských studentů jistě udělala radost mateřské MOA Aneta Ječná, která v opisu na deset minut výkonem 334 úhozů za minutu vybojovala první místo před Petrou Karlíkovou z obchodní akademie v Chocni a další Jičíňačkou Simonou Klabanovou.

Soutěže proběhly tři, z nichž ve dvou šlo o napsání co nejvyššího počtu lekcí, a středoškoláci navíc opisovali deset minut co největší množství textu. Pravdu měla hlavní organizátorka profesorka Eva Petryšínová, když v úvodu při přivítání studentů řekla: „Už to, že jste tady, je vaším velkým úspěchem.“

Ke cti Masarykovy obchodní akademie nepatří jenom perfektní organizační zvládnutí soutěže, ale i příjemné klima, které vytvořili jak profesoři, tak studenti akademie, kteří pomáhali těm nejmladším ze základních škol se zprovozněním počítačů a ovládáním programu Zaviačič.

Výsledkové listiny:

Výsledková listina Talentové soutěže v psaní na klávesnici kategorie ZŠ

Pořadí Jméno, škola Počet lekcí
1 Černovský Ondřej;Kopidlno, ZŠ 114
2 Jedličková Tereza;Kopidlno, ZŠ 112
3 Hlubučková Bára;Kopidlno, ZŠ 111
4 Eniko Maxim;Kopidlno, ZŠ 111
5 Stránská Renata;Kopidlno, ZŠ 110
6 Nazarenková Alena;Kopidlno, ZŠ 109
7 Mádlová Darja;Ostroměř, ZŠ Štorcha 105
8 Hanušová Šárka;Kopidlno, ZŠ 103
9 Novák Michal;Kopidlno, ZŠ 100
10 Kraus Jan;Kopidlno, ZŠ 92
11 Valachyová Sára;Kopidlno, ZŠ 92
12 Bachurová Pavla;Chrudim, ZŠ Dr. Malíka 89
13 Požárová Aneta;Choceň, ZŠ S. Čecha 88
14 Diblík Jakub;Choceň, ZŠ S. Čecha 88
15 Hloušek Patrik;Kopidlno, ZŠ 87
16 Zajícová Radka;Kopidlno, ZŠ 85
17 Kořínek Jan;Kopidlno, ZŠ 84
18 Kodet Pavel;Kopidlno, ZŠ 79
19 Ulrychová Tereza;Ostroměř, ZŠ Štorcha 75
20 Danilová Kristýna;Chrudim,ZŠ Dr.Malíka 74
22 Kodetová Jana;Kopidlno, ZŠ 70
21 Jágrová Barbora;HK, ZŠ Štefcova 70
23 Lazarová Kateřina;Ostroměř, ZŠ Štorcha 65
24 Kundrtová Nikola;HK, ZŠ Štefcova 64
25 Čepelová Simona;Chrudim, ZŠ Dr. Malíka 64
26 Vitoušová Patricie;Choceň, ZŠ S. Čecha 62
27 Stránská Anna;HK, ZŠ Štefcova 61
28 Komárková Káťa;Kopidlno, ZŠ 47
29 Šimeček Ondřej;Jičín, ZŠ Železnická 43
30 Novotný David;Jičín, ZŠ Železnická 36
31 Machek Vojtěch;Jičín, ZŠ Železnická 35
32 Šimáková Jitka;Jičín, ZŠ Železnická 34
33 Gruntorád Martin; 1. ZŠ Jičín 22
34 Krabcová Anna;Jičín, ZŠ Železnická 20
35 Bauerová Sandra; 1. ZŠ Jičín 14
36 Fiedlerová Aneta;1. ZŠ Jičín 10

kategorie SŠ

Pořadí Jméno, škola Počet lekcí
1 Ječná Aneta;Jičín, MOA 131
2 Klabanová Simona;Jičín, MOA 114
3 Tylová Veronika;Nový Bydžov, SOŠ 113
4 Pišlová Lucie;Jičín, MOA 111
5 Korálová Pavlína;Nový Bydžov, SOŠ 106
6 Bekr Lukáš;Jičín, MOA 105
7 Karlíková Petra;Choceň, OA 103
8 Khunová Markéta;Jičín, MOA 100
10 Hudský Martin;Jičín, MOA 98
9 Nguyenová Van Anh;Nový Bydžov, SOŠ 98
11 Nálevková Eliška;Hradec Králové, OA 90
12 Sviridov Marek; Hradec Králové, OA 85
13 Kňourek Václav; Jičín, MOA 79
14 Bubnová Kateřina;Choceň, OA 76
15 Rousková Kateřina;Choceň, OA 73
16 Stehnová Veronika;Hradec Králové, OA 71


kategorie SŠ – opis 10 min

Pořadí Jméno Počet čistých úhozů/min
1 Ječná Aneta;Jičín, MOA 334,0
2 Karlíková Petra;Choceň, OA 327,9
3 Klabanová Simona;Jičín, MOA 325,1
4 Pišlová Lucie;Jičín, MOA 324,1
5 Bachurová Pavla, ZŠ Chrudim 265,4
6 Rousková Kateřina;Choceň, OA 256,1
7 Nálevková Eliška;Hradec Králové, OA 245,8
8 Sršňová Veronika, OA Choceň 240,9
9 Nguyenová Van Anh;Nový Bydžov, SOŠ 238,6
10 Tylová Veronika;Nový Bydžov, SOŠ 221,8
11 Korálová Pavlína;Nový Bydžov, SOŠ 217,0
12 Bekr Lukáš;Jičín, MOA 208,2
13 Sviridov Marek; Hradec Králové, OA 199,6
14 Khunová Markéta;Jičín, MOA 185,8
15 Hudský Martin;Jičín, MOA 176,5
16 Stehnová Veronika;Hradec Králové, OA 174,8
17 Kňourek Václav; Jičín, MOA 155,8