Od 1. 7. 2024 bude nově zpoplatněno parkování v ulicích Smiřických, Školní, Lindnerova, Chelčického, Balbínova, Fortna, Nerudova, Čelakovského a rovněž v druhé části parkoviště na autobusovém nádraží.

Na Valdštejnovo náměstí město pořídilo dva zcela nové parkovací automaty, pomocí nichž bude možné platit parkovné i platebními kartami. Stávající možnosti placení budou zachovány. Do ulic Smiřických a Školní (spadá sem i Lindnerova) byly přemístěny dva parkovací automaty z Valdštejnova náměstí. Do ostatních ulic parkovací automaty instalovány nebudou a parkovné se bude hradit na Valdštejnově náměstí.

Jaké jsou možnosti úhrady parkovného a tarify?

Valdštejnovo nám.: hotově, pomocí SMS, přes mobilní aplikace ParkSimply nebo Smart4City a nově platební kartou. Tarif (i nám. Svobody): 10 Kč na 30 minut, 20 Kč na 60 minut, 30 Kč další hodina.

Všechny ostatní lokality: hotově, pomocí SMS, přes mobilní aplikace ParkSimply nebo Smart4City. Tarify: 10 Kč 60 minut, 20 Kč další hodina.

Parkovací karty

Již prodané parkovací karty budou platit do konce roku 2024. U nově zpoplatněných ulic se budou parkovací karty již prodávat v souladu s novými pravidly. Parkovací karty je možné zakoupit na Technických službách města Jičína, Textilní 955, Jičín.

Cena parkovacích karet zůstává nezměněna, a to dle ceníku TS Jičín:

Fyzická a právnická osoba – první parkovací karta: 1.500 Kč/rok

Fyzická a právnická osoba – druhá parkovací karta: 4.500 Kč/rok

Fyzická a právnická osoba – každá další parkovací karta: 15.000 Kč/rok