Tři chráněné pivovary se daly dohromady, pořádají tento týden masopustní pití piva a do dobročinné akce se zapojilo i šest restaurací v Jičíně. U Dělové koule, v Riegru, v La Favoritě, na Veselce, U Našich a v Café Loggie si až do soboty můžete objednat zlatavý mok Pazdrát z pivovaru Chříč. Ten na pozicích pivovarské chasy dává práci asi dvaceti lidem s mentálním i fyzickým hendikepem. Celorepubliková akce chce podpořit různé dobročinné projekty. Peníze utržené tento týden v jičínských hospodách půjdou na vybavení místní charitní prádelny Veronika. „Chceme v prádelně vytvořit pracovní místa pro lidi s handicapem tak, aby nemuseli sedět doma a pobírat sociální dávky. Rádi bychom, aby tito lidé měli možnost důstojného uplatnění se na trhu práce a nebyli pouze těmi, které okolí jen lituje,“ říká k projektu prádelny ředitel Oblastní charity Jičín David Rejlek.

Až tedy budete v týdnu přemýšlet, kde uhasit žízeň, vyberte si jeden ze zmíněných podniků a klidně si dejte o pivko navíc. Vaše drahá polovička vám to jistě pro jednou odpustí. Vždyť je to konec konců pro dobrou věc.

V Česku je druhé ohnisko ptačí chřipky. Nemoc se objevila v komerčním chovu Moras Moravany ve Slepoticích na Pardubicku.
FOTO, VIDEO: Velkochovatelé zintenzivnili ochranu drůbeže před smrtícím virem