Rekonstrukce trvala více než dva roky. Jičínská radnice koupila prosklenou budovu bývalého OV KSČM na autobusovém nádraží v roce 2007 od VZP za 15,5 milionu. Cena byla uhrazena formou nájmů.

Budova prošla demolicí pláště a došlo i k demontáži veškerých rozvodů. Původní zůstal jen betonový skelet. Přestavbu bývalé VZP podpoří Evropská unie a státní rozpočet v celkové výši přibližně 35 milionů korun.

Objekt má nyní moderní interiéry, bezbariérový vstup i výtah. V přízemí zůstala zachována pouze kancelář BusLine, jinak se do budovy nastěhovaly sociální a poradenské služby. Své sídlo zde má Tyflocentrum, Občanské poradenské středisko, Péče o duševní zdraví a Oblastní charita Jičín.

Královéhradecký kraj si pak od města pronajal patro a půl na zajištění provozu Pedagogicko-psychologické poradny a speciálního pedagogického centra. „Všechny služby získaly odpovídající, moderní zázemí. Navíc, díky pronájmu kraje, je celý objekt plně využitý,“ shrnuje význam investice místostarosta Petr Hamáček. Pro veřejnost tak budou tyto služby lépe dostupné a na jednom místě.

„Budova je pěkná, ale chybí tu informační cedule. Potřebuji se dostat do kanceláře BusLine a nevím, kde ji najdu. Ani se mně neotevřely vstupní dveře,“ stěžovala si paní u vchodu do budovy, na které se zatím vychytávají všechny mouchy. Informační systém bude zpracovávat na základě nabídky dodavatelská firma.