Z našeho okresu 89 milionů dostanou Hořice na projekt města bez bariér a novopacké Centrum bez bariér 28.

„Po mnoha letech příprav se konečně občané dočkají důstojného venkovního koupaliště. Z anket, které za minulé roky proběhly, jednoznačně vyplynulo, že pro Jičíňáky je koupaliště naprostou prioritou. I z tohoto důvodu jsem rád, že se nám podařilo získat dotaci z EU právě na tento projekt. Jednoznačně se také Jičín stane v letních měsících mnohem atraktivnější pro turisty. Je potřeba si uvědomit, že se nejedná jen o vlastní koupaliště s atrakcemi, ale o úpravu celé této lokality, která by se měla stát místem, kde bude příjemné trávit volný čas nejen v horkých dnech.

Projekt by měl přijít celkem na 185 milionů, ale to je včetně rekonstrukce restaurace, vybudování půjčovny loděk, hřišť na tenis a volejbal, instalace tobogánu, skluzavek, ale i vybudování okružní křižovatky, parkovišť a mnoha dalších potřebných zařízení.

Ta hlavní část za 110 milionů (87 hrazeno z dotace) obsahuje hlavně vlastní bazény včetně technologií a kompletní rekonstrukci celého zázemí pro areál jako jsou šatny, sprchy, sociální zařízení a podobně. Jednoduše řečeno věci nezbytné, aby koupaliště mohlo fungovat. Další lze po etapách dobudovat. Výběrové řízení bude vypsáno 15. května a smlouva s dodavatelem by měla být podepsána letos v srpnu. Koupat se budeme již příští rok v létě.