„Hlavní rozdíl je v tom, že písecká vojenská lokalita je mimo město a ne takřka v centru, jako u nás. Z toho se odvíjí, že oni neměli na potenciálního investora nijak velké nároky. V jejich areálu vzniká supermarket a zhruba čtyři sta bytů,“ uvedl starosta města Martin Puš.

Naše delegace byla přesto úspěšná, protože písečtí kolegové jí poskytli návrhy smluv a podmínky výběrového řízení. „Chtěli bychom jít podobnou cestou, vypsat výběrové řízení a vybrat investora, který by zde postavil bytové domy. Chceme mluvit do toho, co tam bude a jak to bude vypadat právě z toho důvodu, že kasárna jsou součástí centra a že si to tato lokalita zaslouží. Tím to máme složitější než Písek,“ sdělil starosta.

Bývalé budovy kasáren nejsou památkově chráněny, a proto může dojít i k jejich demolici. V této lokalitě se nachází i hotel Start, který je už delší dobu neschopný provozu.

„Již mnoho měsíců problémy kolem hotelu řešíme a základním krokem musí být jeho oddělení od sportovní části. Rada jednala o nabídce společnosti, která to zajistí. Náklady na dokumentace by měly dosáhnout částky necelých čtyři sta tisíc korun. Společnost má kompletní materiály předat do 30. května tohoto roku. Potom by neměl být problém oddělit bývalý hotel Start od sportovní části a budovu odprodat případnému zájemci,“ upřesnil Martin Puš.