Částečně rekonstruovanou budovu využije především Sdružení rodičů a přátel mentálně postižených v Jičíně, které poskytuje pomoc potřebným. Město tím nabídne služby i starším občanům, kteří zde naleznou pedikúru a pomoc s osobní hygienou. O ně se zase starají Sociální služby města Jičína.

„Chceme tak zajistit hodnotné bydlení a poskytování potřebné péče osobám se zdravotním postižením v jejich tíživé životní situaci,“ řekla pracovnice pro komunikaci s veřejností Adéla Rulfová s tím, že se přestavba dotkla dvou podlaží.

„Původní prostory byly pro devět klientů, teď už je to i dvacet lidí. Obrovská výhoda je mnohem větší možnost individuální práce podle potřeb klientů. Máme i dechově rehabilitační místnost,“ vysvětlil vedoucí stacionáře Kamarád Jiří Jílek.

Radnice by v budoucnu chtěla celý dům přizpůsobit těmto lidem. K pohodlí přispějí už nyní také bezbariérové výtahy. Ty zajistí zároveň lepší přístup k poradenství, jež zde provozuje Svaz postižených civilizačními chorobami, Centrum pro zdravotně postižené a TyfloCentrum.