Okresního kola se zúčastnili žáci základních škol a studenti středních škol. Soutěžící se sjeli ze šesti míst našeho okresu. Většina dotazovaných tvrdila, že oproti angličtině je němčina mnohem těžší na učení.

Například žák deváté třídy 2. základní školy Jiří Maryška se učí již od třetí třídy. „Nechci zůstat jen u němčiny, ale raději jsem s ní začal dříve, a teprve až ji pořádně zvládnu, přiberu si k ní angličtinu,“ uvedl sympatický student. S tím, že je němčina těžší, nesouhlasí učitelé, kteří tvrdí, že je pouze jiná a jinak se k ní musí přistupovat.

Zatímco někteří žáci byli na okresní kolo soutěže v německém jazyce zjevně nominováni svými učiteli, jiní naopak rádi přijeli poměřit své znalosti s ostatními.

Pochopitelně i oni museli projít základními školními koly. Značného úspěchu dosáhla Základní škola Eduarda Štorcha z Ostroměře, kde první dvě místa v kategorii II. A získali sourozenci Darja a Roman Mádlovi. Účastníci ze středních škol podávali vcelku vyrovnané výkony a první Jan Roučka z novopackého gymnázia nasbíral 75,5 bodu z možných 80. Podle porotců byli letošní účastníci soutěže dobře připraveni a k žádným excesům nedošlo.