Investiční akci za zhruba 65 milionů korun zajistilo město Jičín a v rámci výstavby vznikla i nová venkovní tribuna, zrekonstruovaly se dva venkovní kurty a šatnu s halou propojil nový rukáv. Projekt byl podpořen dotací od Královéhradeckého kraje ve výši 7 milionů Kč. Tenis, badminton i jiné sporty tak bude možné Jičíně provozovat celoročně.

„Věřím, že výstavba multifunkční tenisové haly přinese další rozvoj tenisu v Jičíně, tj. jednak místního sportovního klubu, ale i široké tenisové veřejnosti, která bude nové sportovní zařízení navštěvovat,“ uvedl starosta JUDr. Jan Malý. Slavnostního přestřižení pásky se ujali starosta Jan Malý, místostarosta Petr Hamáček, jednatel společnost Valc Pavel Valc, ředitel příspěvkové organizace Sportovní zařízení města Jičín David Streubel a jednatel Tennis Club Jičín Ladislav Oborník.

Stavební práce na hale a spojovacím rukávu zajistila společnost Valc, rekonstrukci dvou venkovních antukových kurtů následně provedla společnost Sibera System. Kromě zastřešených kurtů s umělým povrchem v hale vzniklo nové sociální zázemí včetně toalet a venku byla umístěna přístupová cesta a postavena opěrná zeď. Stavební práce byly velmi náročné a vznikly vícepráce, které nešly předpokládat při tvorbě projektové dokumentace. Zejména bylo nutné vyřešit problém se starou podzemní, nezakreslenou infrastrukturou a s hladinou spodní vody, proto byly po dlouhou dobu řešeny způsob ukotvení stavby i statika budovaného spojovacího rukávu. Stavební překážky se podařilo vyřešit a nové sportovní zařízení se otevírá návštěvníkům.

Město Jičín na akci „Multifunkční sportovní hala, zastřešení dvou tenisových kurtů“ požádalo o dotaci ke Královéhradeckému kraji, a to hlavně s ohledem, že nové zařízení umožní celoroční sportování. Budou ji využívat nejenom obyvatelé Jičína a stane se důležitou součástí volnočasové nabídky města Jičín pro návštěvníky a turisty. V neposlední řadě ji budou navštěvovat také žáci a studenti.

Kurt v hale lze objednat přes rezervační systém na stránkách www.sport-jicin.cz. Na návrh vedení Sportovních zařízení města Jičína schválila Rada města ceník pro první letní sezónu. Cena bude 300 Kč/hodina/kurt a je platná od 1. července 2024.

Město Jičín bude v investicích do místních sportovišť pokračovat. Potřeba dále rozvíjet sportovní podmínky v Jičíně vychází z požadavků veřejnosti, které jsou obsaženy v Plánu rozvoje sportu, jenž v květnu 2023 předložila Komise sportovní. Dokument obsahuje přehled investičních akcí a vyjadřuje, že město Jičín má odpovědnost nejen za provozování, ale i za rozvoj sportovišť.