Na příští rok jsou plánovány v hodnotě 132,5 milionu. Mezi výdaje podpořené dotací patří dokončení rekonstrukce polyfunkčního komunitního centra na autobusovém nádraží. V rozpočtu je na akci počítáno s částkou 31 milionů.

Zateplení a rekonstrukce vstupů v bytovém domě Na Jihu čp. 541 – 544 bude stát 15,2 milionu, rekonstrukce budov ve Valdštejnské lodžii v rámci projektu Cesta Valdštejnských architektů 13 milionů.

Pátá etapa regenerace sídliště Husova si vyžádá 10 milionů a rekonstrukce ulice Jaselská v úseku mezi ulicemi Foersterova a Skautská 9,1 milionu. Všechny tyto investice probíhají a dokončeny budou v příštím roce.

Město dále plánuje výměnu tobogánu a přístupového schodiště v Aqua Centru za zhruba 13 mil., opravu střechy nad spojovacím traktem a výměnu oken v budově úřadu na Žižkově náměstí za 6,5 mil., rekonstrukci kotelny ZŠ 17. listopadu včetně rozvodů za 4,2 mil. Renovace denního stacionáře Domovinka v ulici Hoffmanova vyjde na 3,8 mil, obnova techniky a vozidel v technických službách si vyžádá sumu 3,5 milionu a rekonstrukce kotelny a tepelných rozvodů v Mateřské škole J. Š. Kubína 2,3 milionu korun.

Ilustrační foto
Jičín schválil novou vyhlášku o poplatku ze psů