Současně je k dispozici kondolenční kniha, kam mohou občané napsat svůj vzkaz nebo vzpomínku.

V pátek ve 12 hodin proběhne na Valdštejnově náměstí pietní akce, kde bude kondolenční kniha rovněž k dispozici. Svíčku můžete zapálit už od neděle u kašny.

Kondolenční knihy jsou umístěny také na Městském úřadě v Nové Pace, v informačních centrech v Hořicích a Miletíně.

V Nové Pace je v knize zhruba pětapadesát zápisů. „Václav Havel naplnil svůj život. Pokusme se naplnit jeho odkaz…Cítím nesmírný smutek nad ztrátou tak skvělého a vzácného člověka, čest jeho památce a pokoj jeho duši…Pane Havle, snad se budete shůry dívat, jak pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí. Čest Vaší památce…

S ohledem na třídenní státní smutek ruší jičínské muzeum akci Čekání na Ježíška, která se měla konat 23. prosince večer v muzeu.

V pátek 23. prosince je do Valdštejnské lodžie směrováno na 18. hodinu Vánoční zpívání, které uvede vzpomínka na Václava Havla. Všichni přítomní uctí jeho památku minutou ticha.

Zádušní mše za Václava Havla sloužena nebude (ta se koná většinou na žádost rodiny), avšak od jeho skonu je na něho pamatováno v jičínských kostelích formou přímluv, kdy se věřící při bohoslužbách s modlitbou za jeho duši připojí. V Nové Pace, Lázních Bělohradě, Hořicích ani v Libáni se mimořádné mše nepřipravují.