O oslavách 385. výročí založení jičínského gymnázia jsme již na stránkách Jičínského deníku stručně informovali. „Rádi bychom pozvali nejen absolventy, ale i širokou veřejnost na tento pátek a sobotu do areálu školy. Program oslav bude mít dvě části. V pátek proběhne v aule Lepařova gymnázia společenský večer, který budou moderovat Veronika Sedláčková a Václav Žmolík.

V programu vystoupí herečka Jana Plodková, operní zpěvačka Karolína Žmolíková, smíšený pěvecký sbor Foerster, studenti a absolventi Lepařova gymnázia. Součástí programu bude i vyhlášení vítězů literární soutěže O cenu Zdeňky Kastlové, která připomene oblíbenou profesorku Lepařova gymnázia,“ uvedl profesor gymnázia Jan K. Čeliš.

Společenskou prestiž události v její „slavnostnější“ části podtrhne i přítomnost řady významných osobností politického a kulturního života.

Příležitost k setkání budou mít absolventi školy i ti, kdo se setkat chtějí, především v sobotu 6. června. „V druhém patře připravujeme „retro“ z historie jičínského vzdělávacího ústavu, jako bychom zalistovali kalendářem po desetiletích zpět, v prvním patře pak prezentace ze života současné školy.

Výstava připomene někdejší život ve fotografiích, na tablech, pracích studentů, vybavení učeben. Podobně se přes jednotlivá minulá desetiletí přeneseme na pódiu na zahradě školy, kde vystoupí v sobotním odpoledni hudební skupiny příznačné pro tu či onu dobu – účast přislíbily Smradlavé hračky, Horalé, Michal Malátný zazpívá s kytarou, tak jako zpívával v době, kdy byl studentem LG,“ dodal profesor Čeliš. Zahrají i současné studentské kapely, vždy tu nějaká byla a i v současnosti jich je několik.

V sobotu bude otevřena po celý den rovněž „zahradní restaurace“, budou připraveny stánky s občerstvením a suvenýry. Jsou připraveny obě varianty – suchá i mokrá, takže se nikdo nemusí obávat – a zájemci si mohou rezervovat místa, aby si to mohli pěkně užít.