V pátek si jejich zástupci prohlédli staveniště, převzali projektovou dokumentaci a do 16. června musí předložit své nabídky.

Jejich vyhodnocení by mělo podle vedoucího odboru investic Jana Zachovala proběhnout do měsíce a na zářijovém zasedání by se pak záležitostí měli zabývat zastupitelé.

„Samotné zahájení prací může začít týden po zastupitelstvu, které je svoláno na 6. září,“ doplnil vedoucí. Náklady na akci jsou odhadovány na 87 milionů korun, město ji bude financovat pomocí úvěru.

Původně se přihlásilo devět firem, radnice ale očekávala větší zájem, a aby ušetřila čas s vyhodnocováním uchazečů a snížila riziko odvolání a sporů, měl rozhodnout los.

„Předpokládali jsme tak pětadvacet subjektů, posuzování by trvalo měsíce, chtěli jsme investici zvládnout co nejdříve. Losování považujeme za transparentní a regulérní, používá se v padesáti procentech výběrových řízení,“ vysvětluje starosta Martin Puš.

Pod dohledem notáře tak z osudí byly vylosovány společnosti Hochtief, Vces, Geosan group, Metrostav a sdružení M-Silnice a PSG International.
Naopak firmám Eiffage, CGM czech, Zlínstav a BAK štěstí nepřálo. Iva Prýmková