Veřejnost tak rozhodla, v jakém poměru si mezi sebe nadační fondy rozdělí celkový dar v hodnotě 100 tisíc korun.

Na jičínském náměstí mohli zájemci z řad veřejnosti navštívit od 10 do 15.30 hodin stánek Oranžového kola, usednout do sedla speciálního rotopedu a energii našlapanou za jednu minutu věnovat jedné ze dvou východočeských neziskových organizací. Sportovně - charitativní událost neušla pozornosti Ivety Fořtové – Zelingerové, olympioničce v běhu na lyžích, a Jiřího Malce (skoky na lyžích). Sportovci se opřeli do pedálů a svedli spolu přátelský souboj.

Nadace Jičín – město pohádky - si „vyšlapala“ 48 851 Kč. Hlavním posláním fondu je pořádání tradičního festivalu Jičín – město pohádky, a celoročně pak pořádání nejrůznějších přednášek, organizace výstav a koncertů. Tomu přispívá i prezentace výrobků zhotovených lidmi s postižením, dětmi z dětských domovů, stacionářů nebo zvláštních škol v rámci tzv. tvůrčích dílen přímo na festivalu.

Vzhledem k tomu, že projekt má velkou odezvu u návštěvníků festivalu, chtějí jej organizátoři připravovat i na další ročníky. „Prostředky získané z Oranžového kola využijeme kromě zajištění materiálu i k zajištění přípravy a organizace těchto dílen, včetně dopravy, stravy a ubytování handicapovaných, kteří dílny přímo na festivalu povedou,“ říká Věra Rychterová, organizátorka festivalu a místopředsedkyně správní rady nadačního fondu JMP.

Nadační fond NOVOROZENEC – získal 51 149 Kč. Fond byl založen v roce 1996 na jednotce intenzivní péče pro novorozence Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové, která je svým zaměřením jediným centrem v celém východočeském regionu. Na tomto pracovišti jsou ošetřováni závažně nemocní novorozenci.