„V současné době je nejvíce choulostivým místem právě tato část, kde vede komunikace druhé třídy. Není zde dostatek místa a už tu ke smrtelné nehodě člověka na kole došlo,“ řekl starosta Jičína Martin Puš.

Radnice chce v lednu požádat o finanční příspěvek ze státního fondu dopravní infrastruktury, ve kterém už uspěla dvakrát na jiné části stezek po městě. Ještě před tím ale čeká architekta důležitý úkol.

„Zadali jsme vymyslet vhodné řešení projektantovi. Těch variant je spousta, buď mimoúrovňová cesta, opěrná zídka nebo třeba rozšíření cesty, vysutá lávka a další. Vybereme nejlepší způsob s ohledem na údržbu, bezpečí a pohodlí,“ uvedl místostarosta Ladislav Brykner.

„Nebude to jednoduché, je třeba vymyslet technické řešení, aby se vše na hráz vešlo,“ uvedl Puš. Vedení města by rádo napojilo cyklostezku na tu podél rybníka ke vchodu na koupaliště a na druhé straně zase na chystanou kruhovou křižovatku na Letné a na Máchovu ulici. Jak se celý problém vyřeší, mělo by být jasné v lednu, do jehož konce může město o peníze žádat.