Cílem akce, při které účastníci zvládnou na kolech 1250 kilometrů a zavítají do 35 měst České republiky, je poukázat na nedostatečnou informovanost na poli drogové prevence.

Akci organizuje občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu. Jeho členka Zuzana Leová nás upozorňuje, že celý tým je složen ze sportovců, kteří vyrážejí na kolech, dále z dobrovolníků, rozdávajících brožury o drogách. V neposlední řadě z lektorů, jejichž úkolem je seznámit školáky a studenty s drogovou problematikou, upozornit na nebezpečí drog.

V Jičíně Martin Vokoun konkrétně oslovil při třech přednáškách žáky Základní školy v Poděbradově ulici.

 Na radnici přivítal aktivisty velitel městských strážníků Karel Juryca, který za radnici stvrdil, že i Jičín se přidává k městům a obcím bez drog a bude se podílet mnohem razantněji na různých formách protidrogové prevence.

„Všude jsou k nám velice vstřícní, pokračujeme do Mnichova Hradiště, akce bude zakončena 18. června v Praze,“ doplňuje Zuzana Leová. Uvádí, že protidrogová akce je ve své polovině a lektoři už oslovili 1800 dětí. Robert Kautz z Bruntálu se do Cyklo – běhu za Českou republiku bez drog přihlásil už potřetí. „Šlapeme na kole, je to dobré, jen minulý týden bylo velké horko.“