Každým rokem přibývají ve městě stovky nových chodníků. Veřejnost si na tuto praxi ráda zvykla. Radnice postupuje cílevědomě od nejnavštěvovanějšího centra přes rekonstruované ulice až do okrajových čtvrtí.

Jak to bude vypadat v příštím roce? Starosta Martin Puš říká: “Chtěli bychom již na příštím zasedání zastupitelstva schválit rekonstrukce chodníků a komunikací v roce 2010. Musím říct, že se nám to velmi osvědčilo, protože do konce roku můžeme vytvořit projektovou dokumentaci, vysoutěžit dodavatele a můžeme zahájit práce hned na jaře, kdy nabídky firem jsou cenově výrazně nižší.

V tomto duchu pokračujeme a navrhujeme zastupitelstvu rekonstrukce chodníku v ulici Revoluční, rekonstrukce chodníku a odstavného pruhu v ulici Pod Koželuhy, rekonstrukce chodníku v ulici Českých bratří před Husovým sborem a do ulice Denisovy, rekonstrukci v ulici 17. listopadu zhruba od kina směrem k bývalé váze, k autobusovému nádraží, rekonstrukce ulice Máchovy, rekonstrukci chodníku v ulicích Foerstrově a Konecchlumského (tam první část), dále kruhový objezd Letná a rekonstrukce komunikace ke hřišti a v Popovicích.

Dohromady představují tyto rekonstrukce částku 18,2 mil. Kč. Věřím, že zastupitelé podpoří náš návrh a že se nám do rozpočtu příštího roku při jeho schvalování podaří ještě zahrnout nějaké další ulice, ale to bude až věcí schvalování případného rozpočtu na rok 2010.“