VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezohlední motoristé ohrožují přímo ve městě děti

Jičín –Obyvatelé čtvrti Čeřovka se obrátili na jičínskou radnici s žádostí o umístění dvou retardérů v části ulice Pod Čeřovkou.

12.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Na město se obrátili občané části Čeřovky s peticí, v níž požadují umístění dvou retardérů, které by v části ulice Pod Čeřovkou v úseku od Erbenovy k ulici U Lomu zpomalily rychlost projíždějících motoristů. Dva příčné prahy navrhují instalovat u domů čp. 988 a 995. Důvodem je pohyb dětí, celková nepřehlednost a bezohlednost řidičů.

Posouzení požadavku

Radní vzali petici na vědomí a předali ji k vyřešení odboru dopravy. „Posouzení situace bude na pořadu nejbližšího, zřejmě zářijového setkání dopravní pracovní skupiny, ve které jsou zástupci městské a státní policie, Technických služeb, vedení města a odboru dopravy,“ uvedl Martin Duczynski, vedoucí odboru dopravy MěÚ Jičín.

Obdobné požadavky znějí i z jiných částí Jičína, stížnosti byly v poslední době zaznamenány například na nepřiměřenou rychlost vozidel ve Šturmově ulici. Mimo již umístěné retardéry v ul. Pod Koželuhy - Přátelství, U trati, Fügnerova - Denisova, Železnická, B. Němcové, Nová - Tylova a Sv. Čecha - Vrchlického není ale s dalšími zpomalovacími prvky v tuto chvíli počítáno.

„Na druhou stranu jsou připomínky i opačné, a to na úpravu či odstranění stávajících omezení, např. u krátkých příčných prahů v ul. Pod Koželuhy,“ dodal M. Duczynski. Iva Prýmková

Místo události:
12.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení