Prostě Global Resources (GR) zůstala jen u slibů. Těžko radnici něco vyčítat, každý pokus na cestě k oživení lokality je vítaný a nemusí vždy vést ke zdárnému konci. „Právník Petr Stejskal připravil návrh o vypořádání se společností Global Resources, vzhledem k tomu, že jsme doposud neobdrželi žádnou odpověď na své požadavky od jejich právního zástupce,“ uvedl starosta Martin Puš.

Odstoupení od smlouvy

Podle jeho dalších slov jsou radní rozhodnuti v případě nedodržení říjnového termínu od smlouvy odstoupit. „Samozřejmě nás mohou přesvědčit o opaku, a pak své výhrady vezmeme zpět,“ dodal.

Není tajemstvím, že společnost GR by na případnou dohodu o ukončení spolupráce byla ochotna přistoupit. Jičín nutně potřebuje hotel o kapacitě bývalého, dnes zcela nevyhovujícího uzavřeného Startu. Proto chce získat existující dokumentaci na stavební oddělení hotelové části areálu. „Rozdělení by proběhlo na náklady města a pak bychom vyhlásili nabídkové řízení k prodeji hotelu,“ sdělil Martin Puš. Město zatím o zájemcích neví, ale přivítalo by, kdyby jich bylo co nejvíce. Existence takového ubytovacího zařízení podmiňuje nejen růst turistického ruchu, ale i pořádání prestižních mezinárodních sportovních turnajů (např. v judu).

Je zřejmé, že plánovaný komplex multifunkční arény, hospicu, prodejního centra, ubytovacích a gastronomických služeb atd., s kterým před dvěma roky Global Resources přišla, je v nedohlednu. Věřme, že revitalizaci hotelu Start podobný osud nepostihne.