Ta by měla rozšířit informovanost obyvatel i představitelů města o tomto tématu, aby nedocházelo k případným nedorozuměním, jako například, že se jedná o spalovnu nebo že stanice bude likvidovat i mrtvá zvířata. Biostanicí bude provádět její majitel, jehož výklad bude celý tlumočen do českého jazyka.

Prohlídka fermentační stanice nedaleko Vídně ve městě Zwentendorf an der Donau se koná 27. října a zájemce bude stát pouhé dvě stokoruny (náklady za dopravu. Připravený autobus bude vyrážet ze Žižkova náměstí pravděpodobně kolem šesté hodiny ranní a vrátí se ještě večer do desáté hodiny.

Kdo by se chtěl akce zúčastnit, může se přihlásit na emailové adrese exkurze www.fsjicin.cz@fsjicin.cz do 16. října. Do této doby by také účastníci měli zaplatit zmíněné dvě stovky, a to na účet číslo: 23232541/0100 s uvedením jména ve zprávě pro příjemce, či v hotovosti na vrátnici bývalé mlékárny v pracovní den od 7 do 20 hodin.

Cesty se zúčastní zástupci médií, členové ZO ČSOP Křižánky a z většiny jičínští obyvatelé. „Doporučuji tuto cestu všem zájemcům a především obyvatelům Nového Města a signatářům petice, kteří se obávají případného zápachu. Těším se na osobní setkání a během cesty budu ochoten zodpovědět jakékoliv dotazy,“ řekl představitel Křižánek Vojtěch Drahoňovský. (zuz)