„Snažíme se každým rokem o zkvalitnění našich akcí, podařilo se nám vytvořit podmínky i pro účast zahraničních posádek. Podle předběžných příslibů bychom v letošním roce měli přivítat celkem 40 posádek, přijedou i hosté ze Slovenska, Německa, Holandska a Rakouska,“ říká za pořadatele Jan Zápotocký.

Jičínská jízda Loukotě a řemeny se tak stala první a zároveň největší akcí svého druhu v České Republice, a dokonce jednou z největších akcí pro danou kategorii vozidel v celé Evropě. „Je tak jedinečnou příležitostí, jak staříky provětrat, vyhnat jim pavouky z výfuků a vyléčit proleženiny na pneumatikách,“ dodává vášnivý sběratel veteránů Jan Zápotocký.

 Setkání je pojato jako výlet se základnou v autokempu Rumcajs. Vyjížďky jsou společné, tempo udávají stroje. Akci zahájí krátká páteční noční jízda. V sobotu od 9.30 do 10.30 hodin budou stroje vystaveny na Valdštejnově náměstí, odkud odstartují do sobotní etapy, vedoucí na Trosky, Hrubou Skálu a přes Sobotku zpět do Jičína. V neděli se majitelé veteránů vydají na letiště ve Vokšicích.

6. srpna – páteční noční jízda Jičínem
Start ve 20.30 hodin za svitu acetylénových světlometů.

Trasa: kemp Rumcajs Jičín – Husova třída – Valdštejnská lodžie – Husova třída – Valdštejnovo náměstí – zpět kemp.

K článku je připojena fotogalerie z této akce v loňském roce.