VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atlantic Bridge v Jičíně

Jičín – Ve dnech 18. a 19. října navštívila hodiny angličtiny na základních školách v Jičíně (4. ZŠ, 3 ZŠ a 1. ZŠ) a na Obchodní akademii Nel Othema a Naomi s kytarou, obě z organizace Atlantic Bridge z Holandska, které jsou kontaktními osobami pro navazování spolupráce a šíření myšlenek Atlantic Bridge v Evropě.

2.11.2009
SDÍLEJ:

Z činnosti Atlantic Bridge v Jičíně.Foto: Archiv BB

Tentokrát Nel a Naomi ve školách doprovázely studentky Obchodní akademie v Jičíně, které se díky již probíhající spolupráci z Atlantic Bridge zúčastnily v létě 26denního pobytu v USA, kde byly ubytovány přímo v amerických rodinách a na tuto cestu se dva roky připravovaly prostřednictvím setkávání v bridgebuilders clubu v Jičíně. (Na tento pobyt odjelo celkem 9 studentů ve věku 16 - 18 let v doprovodu 2 dospělých).

Nyní je žákům základních i středních škol nabízena nová příležitost zapojit se a stát se členy bridgebuilder clubu v Jičíně, která v sobě zahrnuje několik klíčových aktivit, např. e–mailová korespondence s žáky holandských škol, pravidelné schůzky s cílem seznámit se s odlišností kultur cizích zemí, seznamovací víkend v termínu 4.- 6. prosince, výměnné pobyty a cestování do partnerských měst Jičína v Holandsku i v Anglii, hostit a ubytovávat žáky ze zahraničí u sebe doma, pořádat či se zúčastnit mezinárodního festivalu mládeže, pravidelné schůzky s cílem seznámit se s odlišnosti kultur cizích zemí a pro studenty pak i zajímavý poznávací pobyt v USA po dvou letech činnosti v bridgebuilders clubu.

Kdo se do clubu může zapojit? Mládež ve věku 10 - 18 let, která má zájem zdokonalit se v angličtině jinou formou než klasickou výukou jako je ve škole, má zájem poznávat kulturu a zvyky jiných zemí, ráda cestuje, chce hostit zahraniční studenty atd.

Základní myšlenkou Atlantic Bridge je propojení světů mezi věřícími a nevěřícími mladými lidmi, „stavění mostů a bourání zdí“ mezi lidmi (více informací naleznete na www.atlanticbridge.org)

Zaujala-li Vás tato myšlenka, pošlete e–mail na adresu bridgebuilders@atlanticbridge.org (v kopii pak také na kamkabjc@gmail.com, fohlerka@centrum.cz) nebo se ozvěte koordinátorce - Milada Fohlerová tel. 724 857 683, Kamila Kabelková 602 420 396.

Chcete-li se dozvědět více informací o Atlantic Bridge a poznat další mladé lidi, rezervujte si volný čas a přijďte i s kamarády na seznamovací víkend v termínu 4.- 6. prosince. O přesném místě konání a programu se dozvíte na výše uvedených kontaktech.⋌ (bb)


2.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Investiční plány Hořic na příští rok

Eva Baranová se narodila šťastným rodičům Marii a Martinovi Baranovým 11. prosince. Po porodu vážila 3,22 kg a měřila 50 cm. Doma ve Valdicích na Evičku čekal šestiletý Adam.
5

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Dorazí světlo z Betléma

Stará Paka - Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou. Za Česko jej tradičně přeberou skauti a skautky z Brna.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Východní Čechy - Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout.

Sváteční slovo pastora a mladí hudebníci. Hotel Centrál ožil adventním koncertem

Nová Paka - V novopackém Hotelu Centrál, který se pyšní zrekonstruovaným vchodem a částí podloubí, se odehrál adventní koncert žáků mateřské a základní školy Brána.

Cenu města Jičína si převzal výtvarník Petr Heber

Jičín /FOTO/ - Z rukou starosty Jana Malého si v Porotním sále jičínského zámku převzal Cenu města Jičína za rok 2017 jičínský patriot, restaurátor, výtvarník, designer, ale i sportovec a všeuměl Petr Heber.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT