Ti, co chtějí navštívit městský odbor kultury a cestovního ruchu nebo odbor životního prostředí, musí zavítat do třetího patra budovy známé jako ARiS. V komplexu však právě probíhá rozsáhlá rekonstrukce a jeho současný stav není zrovna nejlepší vizitkou města.

Jeden obyvatel Jičína sršel sarkasmem. „Je to tu opravdu krásné. Nepostrádá to umělecké cítění," řekl před pomalovanou zdí, kolem které každý návštěvník musí projít.

Do konce roku
Město nicméně případ ARiSu usilovně řeší. Rekonstrukci po zkrachovalé firmě Status převzala valdická společnost Staving, která podle vyjádření Jakuba Šmída, zástupce městského odboru investic, projekt do konce roku určitě dokončí. „Máme pevně daný termín, který musíme stihnout. Jednoduše není kam uhnout," uvedl Jakub Šmíd. Kdyby byl termín zmeškán, město by muselo vrátit dotaci ve výši 40 milionů korun.

V lednu se do ARisu mají přesunout další odbory městského úřadu. Podle Magdalény Doležalové, tiskové mluvčí města, není přesný plán stěhování dosud vypracován. „Konkrétní harmonogram se ještě řeší. Nastanou ještě asi nějaké změny," uvedla.

Plán rekonstrukce
V současnosti se rekonstruuje budova C. Provádí se přestavba interiéru, střechy, topení a oken. Město bude vypisovat výběrové řízení na dodavatele nábytku.

ARiS přesto zůstává otázkou. „Zastupitelstvo musí ještě rozhodnout o rekonstrukci budovy B, což je hlavní vchod, a o případném zateplení budovy. To se asi bude řešit příští rok," konstatovala dále Magdaléna Doležalová.