„Většina provozů pod správou Sportovních zařízení města Jičín jsou velmi náročné na energetickou spotřebu. Nejde zdaleka jen o Aqua centrum, ale i koupaliště a další střediska. Proto jsme museli přistoupit po několikaletém zvyšování cen energií a dalších položek rozpočtu k úpravě ceníků. Úpravy nejsou dramatické, ale bohužel potřebné pro pokrytí provozů a udržení kvality služeb,“ vysvětluje ředitel SZMJ David Streubel.

Struktura ceníku zůstala stejná, navýšení u základních vstupů do bazénů je o 10 korun, příznivci saunování si připlatí dvacku. Od tohoto se pak vypočítá i změna cen permanentek. Tady je třeba připomenout, že při využívání permanentek lze ušetřit 20% ze vstupného. Změna cen se dotkla i plaveckých kurzů pro veřejnost mimo kojenecké plavání. Od září se změní i cena kurzů pro školy a školky.

Podle Streubla je návštěvnost jičínského bazénu v posledních letech ustálená, přesto že se vodomilové mohou celoročně vykoupat i v Hořicích nebo Nové Pace. Částky za vstupné jsou si ve všech zařízeních velmi podobné a nic na tom nezmění ani zmiňované drobné zdražení.

Základní vstupné do bazénu:

Jičín od 1. února: dospělí 100, děti 60 Kč

Nová Paka: dospělí 80, děti 50 Kč

Hořice: dospělí 60, děti 40 - o víkendu dospělí 70 Kč