Každý klient má ná základě svých potřeb a přání rodičů sestavený vlastní individuální plán, nad jehož realizací bdí zdejší pracovnice, které o děti pečují a pomáhají jim.

 Při své práci využívají terapeutické aktivity, které výrazně přispívají k zlepšení stavu klientů.

 Jednak je to canisterapie, hipoterapie, dramaterapie, arteterapie, chirofonetika. Ze sportovních aktivit pak například boccia, míčové hry, plavání.
 Děti se účastní řady dalších aktivit, mezi nimi i letních táborů. Ten loňský byl ve znamení indiánského léta a maminka Monika Loflerová na něj vzpomíná:

„Nikol a Jessika byly moc spokojené, a já tudíž taky. Tábor měl velký úspěch. Holky mi vyprávěly zážitky z nočního hlídání, z výroby triček, náramků a korálků. Jessika vzpomíná, jak ji kluci hodili do bazénu, jak dělala s Markem plavčíka, na koníky, které byli navštívit v Pařezské Lhotě.

 Nikol vzpomíná na pejsky, kteří za nimi na tábor přijeli, a hlavně obě myslí na kamarády a kamarádky, které tam poznaly. Výhodou tábora je, že tam jsou děti s různým postižením, ale také úplně zdravé. A tak se mohou naučit vzájemně si pomáhat a tolerovat se. No, a já jsem měla poprvé za deset let, co holky mám, celý týden volna!“

Apropo dále zajišťuje dětem s těžkým zdravotním postižením celoročně osobní asistenci.

Maminka Radka Hartmanová činnost asistentek hodnotí: „Život nám přináší řadu různých situací, problémů, ale naštěstí i krásná setkání. Jedním z nich je spolupráce s asistentkou Haničkou, která mi padla do oka, už když jsem byla svého syna Tadeáška zapsat do Mateřské školy na Větrově. A shodou okolností je to ona, kdo se o Tadeáška vzorně stará. Je vždy usměvavá, milá a příjemná.“

Apropo se věnuje i těm, kteří celoročně pečují o handicapované dítě, a to jsou rodiče. Jim nabízí sociální poradenství, pořádá pro ně přednášky, konzultace a besedy. Organizuje i víkendové pobyty.

Ředitelka organizace Jitka Králová připomíná: „Apropo je jedinou organizací, která v regionu poskytuje komplex sociálních a navazujících služeb pro rodiny s postiženými dětmi a nabízí možnosti aktivního trávení jejich volného času.“