Osud jezuitské koleje je stále nejasný. Zastupitelé se opět nedokázali dohodnout na tom, zda dají projektu za zhruba 350 milionů korun zelenou, nebo jej stopnou.

O přeměně jezuitské koleje ve vědecko–technický park budou  hlasovat v září.

Nový návrh

Jiří Liška navrhl levnější variantu. „Jsem pro kompromis. Kdybychom zcela upustili od vybudování  dvou velkých konferenčních sálů,  ušetřili bychom  sto milionů korun."

To znamená, že by město uhradilo zhruba 40 milionů korun a zbývající část zafinancuje Evropská unie. První  verze odhadovala podíl Jičína na sto  milionů korun.

O tom, zda je tato možnost reálná, bude jednat místostarosta Petr Hamáček se společností CzechInvest, která je správcem dotace.

Jaroslava Komárková by raději  investovala do potřebnějšího projektu, do stavby mateřské školy.

Na to jí Miroslav Matějka oponoval, že není problém udělat školku v budoucím objektu vědecko–technického parku.

Jan Zachoval, vedoucí investičního odboru, vyvedl Miroslava Matějku z omylu, protože školka musí splňovat určité parametry, například  mít zahradu.

„V lednu jsem informoval o tom, že je zapotřebí kvůli nedostatku času o parku rozhodnout co nejdříve. Uplynulo zhruba půl roku  a nepokročili jsme. Nyní nám zbývá pouze rok na stavbu, protože jsme v kulturní památce. Myslím si, že projekt je tímto odsouváním zřejmě pohřbený,"  uvedl Jan Zachoval.