Celý program vyvrcholil tradičně v sobotu. Nechybělo ocenění nejlepších prací z celostátní výtvarné soutěže, které předával patron festivalu Jiří Lábus. Ten nabádal zejména malé účastníky ať u kreslení a malování zůstanou, protože záliba ve výtvarném umění prý obohacuje život.

„Hradů a zámků jsem při natáčení navštívil nespočet, ale v Českém ráji jsem zatím nebyl ani na jednom," přiznal herec. Odpoledne patřilo pódium mladé zpěvačce Elis Mrázové. Ani v sobotu nemohla chybět chvilka literatury ve farské zahradě, spojená dokonce se křtem nové knihy regionální autorky Jaroslavy Velartové. Kmotrem knihy Pelíšek z Prachovských skal se stal i rozhlasový moderátor Václav Žmolík. Kdo čekal polévání knihy vínem, byl na omylu. Bylo totiž mnohem příhodnější posypat jí pro štěstí pískem ze srdce Prachovských skal.

To už se ale den rychle blížil k velkému finále. Po symbolickém vrácení klíčů vběhla na scénu kapela Jelen, jejíž koncert si i díky velké obrazovce užilo zaplněné náměstí. Pak už přišel čas na očekávaný ohňostroj, kvůli kterému se loni na organizátory snesla vlna kritiky. Ti letos neponechali nic náhodě, změnili místo odpalu a s výsledkem byli příchozí nadmíru spokojení. Podle ohlasů se světelná show líbila, někteří ji dokonce označili za nejlepší v posledních letech.

Ještě poslední zacinkání na zvonky v průchodu pod Valdickou bránou a festival se zase na rok rozloučil.