Na Zvičině naši kontrolu již očekávali první turisté, přestože jsme sem dorazili o půl hodiny dříve. Při pohledu na turistickou chatu nás upoutalo nové oplechování a prosklení vyhlídkové kopule. S panem Stuchlíkem, vedoucím Raisovy chaty, jsme hovořili o dokončení první části rekonstrukce rozhledny i o plánech na další úpravy. Již dnes je jisté, že tato historická a originální stavba bude v dohledné době sloužit všem návštěvníkům turisticky velmi přitažlivého vyhlídkového místa.

Již od ranních hodin bylo na Zvičině velmi rušno. Nad vrcholem se tiše vznášely pestrobarevné padáky paraglidistů, na louce zkoušely děti svá první „letecká čísla“ s několika vybarvenými dráčky a letadélky a stolky u bufetu se velmi rychle zaplnily pěšáky i cyklisty. Celou atmosféru setkání pak podpořila i svatební kolona, která jen stěží hledala místo na zaparkování. Necelá padesátka turistů, kteří se u nás zaregistrovali, z blízkého okolí i vzdálenějších končin se přišla rozloučit s létem v opravdu letním počasí.

Naše průchozí kontrola končila po 16. hodině, kdy se již daleké výhledy zahalily do šedého oparu, poděkovali jsme personálu turistické chaty za tradičně ochotné služby a již se těšíme na další spolupráci, např. při setkání začátkem příštího roku na tradičním „Zimním přejezdu – přechodu Zvičiny“.
Zdrávi došli ! ⋌(vn)